Nazwa

Policzmy się 2011
Podsumowanie

9-16 maja 2011

Jest nas ponad 20 tysięcy osób, które pokonały raka, walczą  z nowotworem i wspierają chorych. Dobiegła końca druga edycja ogólnopolskiej kampanii „Policzmy się”.

W ciągu tygodnia liczenia się z rakiem w ramach serwisu internetowego akcji oraz na portalach społecznościowych, udało się zgromadzić olbrzymią liczbę wpisów zagrzewających do walki z chorobą nowotworową.


Zebraliśmy tysiące osobistych historii, relacji z przebytej choroby i prostych, niezwykle wiarygodnych słów wsparcia dla chorych na nowotwór. Ich autorzy to zwykli ludzie i jednocześnie wielcy bohaterowie. Niektórzy chorobę mają za sobą i jak pani Agnieszka dają świadectwo wygranej walki: - Żyję i cieszę się z każdego dnia! Jestem 4 lata po wyleczeniu raka piersi. Wróciłam do pracy. Jestem szczęśliwa. Każdy kolejny dzień jest cudem!

Inni są w trakcie zmagań z nowotworem. Na forum dyskusyjnym znaleźli grono wiernych przyjaciół, by dzień po dniu zdawać sprawozdanie z postępów w leczeniu. - Nie potrzebuję współczucia, ani tym bardziej litości. Liczę, że ktoś mnie zrozumie i wysłucha. – pisze pani Justyna, która dopiero rozpoczęła zmagania z białaczką.

Już po raz drugi dzięki wspierającym kampanię „Policzmy się” polskim internautom pokazaliśmy jak wielka jest siła pozytywnego przekazu o walce z rakiem. 10 tysięcy policzonych, 13tysięcy fanów na Nk.pl i Facebooku, sto sześćdziesiąt tysięcy odwiedzin specjalnej aplikacji oraz ćwierć miliona unikalnych użytkowników,którzy odwiedzili serwis www.policzmysie.pl  od początku jego istnienia, czyli od maja 2010 roku – to liczby, które mówią same za siebie. Dlatego koniec akcji „liczenia się z rakiem” nie oznacza, że kończymy naszą kampanię. Działamy dalej ze zdwojoną siłą.

Wkrótce w sieci pojawią się nowe poradniki z odpowiedziami na najtrudniejsze pytania dotyczące nowotworów. Do dyspozycji internautów pozostawiamy forum dyskusyjne w serwisie i nadal będziemy organizować tzw. gorące godziny, czyli konsultacjeon-line ze specjalistami, którzy współpracują z Fundacją Ludzie dla Ludzi.