Nazwa

Policzmy się 2013
Podsumowanie

9-16 maja 2013

Blisko 180 tys. osób policzyło się z rakiem w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Policzmy się”. Jej głównym celem było zwrócenie uwagi na problem nowotworów. Przez tydzień, od 9 do 16 maja każdy miał szansę w prosty sposób okazać solidarność z osobami chorymi i udzielić im swojego wsparcia. Wystarczyło wejść na stronę: www.policzmysie.pl i symbolicznie policzyć się z rakiem.


Akcji towarzyszyła szeroko zakrojona kampania promocyjna w mediach lokalnych i ogólnopolskich. W spocie radiowym i telewizyjnym zgodzili się wystąpić znani aktorzy, sportowcy, dziennikarze i piosenkarze: Jerzy Stuhr, Maryla Rodowicz, Wiktor Zborowski, Mariusz Czerkawski, Tatiana Okupnik, Przemysław Saleta, Weronika Książkiewicz, Patricia Kazadi, Maria Niklińska, Monika Pyrek, Magda Gessler, Agnieszka Szulim i Maciej Musiał.
 

W „liczenie się” się z rakiem włączyły się także kluby piłkarskiej Ekstraklasy. W czasie 26. kolejki meczów, przy stadionach w całej Polsce pojawiły się mammobusy, w których Panie mogły za darmo się zbadać. Wystarczyło pokazać ważny bilet na mecz lub kartę kibica. Dodatkowo, spikerzy stadionowi i komentatorzy informowali o akcji „Policzmy się” i zachęcali do wejścia na stronę www.policzmysie.pl. W promocję kampanii włączyły się także w różny sposób stowarzyszenia kibiców.

Kampania „Policzmy się” została zorganizowana już po raz czwarty przez poznańską Fundację Ludzie dla Ludzi. W dotychczasowych 3 edycjach akcji, policzyło się w sumie ponad 50 tysięcy osób. Edycja w 2013 roku przyniosła rekordowy rezultat blisko 180 tysięcy osób! W tym bardzo wielu tych, którzy wygrali swoją walkę z nowotworem i poprzez swój przykład pokazują, że rak to nie wyrok!