Nazwa

Psychologia w walce z nowotworami

Dlaczego tak bardzo boimy się raka?

Rak to bez wątpienia poważna choroba. Nieporozumienie polega jednak na tym, że przez wiele osób rozpoznanie nowotworu jest odbierane jako wydanie wyroku na ich zdrowie i życie. Często też wiąże się z pojawieniem się ogromnego lęku, poczucia bezradności. Jeżeli traktujemy zdrowie jako coś danego, o co nie musimy się troszczyć, to załamanie zdrowia zawsze będzie dramatycznym przeżyciem i tutaj łatwo o nastrój depresyjny, nawet o myślenie, że nie warto poddawać się leczeniu.

W przypadku choroby tak poważnej i budzącej tyle lęków i obaw co nowotwór, problem związany ze stanem zdrowia dotyka często całą rodzinę. Pojawia się już w momencie, gdy informację o diagnozie trzeba przekazać najbliższym.

Są to problemy nie tylko chorego, który nie wie, w jaki sposób porozumiewać się z rodziną, ale także rodziny – małżonków, dzieci, rodziców, którzy nie wiedza, w jaki sposób pomóc choremu na raka bliskiemu.

Nasz sprawdzony sposób na raka

Aby wesprzeć chorych na raka i ich rodziny fundacja postanowiła zająć się nie tylko profilaktyką, ale również fachowym doradztwem dla dotkniętych chorobą pacjentów i ich bliskich.

Każdy ma swoją drogę do wyzdrowienia, my wyciągamy pomocną dłoń, pokazujemy, że leczenie przynosi pozytywne skutki. Oferujemy doradztwo psychologiczne, także pomoc w zakresie rehabilitacji fizycznej.

Nasze działania związane z rehabilitacją psychiczną i fizyczną:

Masz pytanie dotyczące tej sfery działalności naszej fundacji? Potrzebujesz wsparcia? Chciałbyś zaoferować swoją pomoc? Skontaktuj się z nami!